Rejestracja Pobierz grę


Stronghold Kingdoms

Inne

Badania

Badania dostępne w grze dzielą się na cztery działy:

  • Przemysł (160 badań)
  • Militaria (212 badań)
  • Rolnictwo (96 badań)
  • Edukacja (221 badań)

 

Badania są podstawowym elementem gry. Wszystko czego jesteśmy w stanie dokonać w grze jest w jakiś sposób powiązane z badaniami.

Gracze uzyskują punkty badań, które można wydać na badania nad nowymi gałęziami drzewa rozwoju. Daje nam to możliwość budowania nowych budynków, szkolenia nowych typów oddziałów, nowych rodzajów pożywienia, nowych funkcji itd.
Badania zajmują nam określoną ilość czasu, a przy kolejnych badaniach czas potrzebny na ich ukończenie stale się powiększa. Niektóre badania wymagają od gracza, aby miał on określoną rangę przed ich rozpoczęciem.

Gracz może prowadzić jednocześnie tylko jeden poziom badań, jednak żeton Premium pozwala nam na ustawienie w kolejce aż do pięciu(5) poziomów badań. Jednakże badania te będą prowadzone tylko nad jednym poziomem w danym czasie.

Do dyspozycji mamy dwa (2) rodzaje widoków na ekranie badań – widok gałęzi i drzewa. Widok gałęzi ukazuje nam wyłącznie dostępne w danym momencie badania wraz z budynkami oraz gałęziami, które mogą dzięki nim zostać odblokowane.
Widok drzewa przedstawia nam całe drzewo rozwoju w grze wraz z nieodblokowanymi jeszcze badaniami.

Gdy gracz rozpoczyna grę, dostaje do wykorzystania osiem (8) punktów badań. Po wykorzystaniu ich istnieje wiele sposobów do pozyskania nowych punktów badań. Najpopularniejszą z metod jest otrzymanie trzech (3) punktów badań wraz z każdą rangą, podrangą. Punkty badań są również możliwe do kupienia za pomocą złota ze skarbca gracza, jednak cena punktów rośnie wraz z każdym kolejnym zakupionym punktem.  Gracz ma możliwość również pozyskania darmowych punktów badań za pomocą kart strategicznych.

Porada: Dobrze jest na początku wstrzymać się na kupowanie punktów za złoto ze skarbca, a korzystanie z tego dopiero w późniejszym etapie gry.